„(…) korszakunk legnagyobb példája lehet mindannyiunk számára” fogalmazott Dr. Lőrincz György, az Egri Bikavér Borlovagrend elnöke Tóth Ferencről a július 11-ei ünnepélyes megnyitó színpadán.
Az idei Egri Bor Ünnepe nagy meglepetéssel kezdődött pincészetünk számára, hiszen a múlt hónapban 85. életévét betöltő Feri bácsit megható szavakkal méltatta és köszöntötte az Egri Bikavér Borlovagrend.
„Már szinte gyerekkorában, 17 évesen szőlőt telepített, majd 84 évesen is szőlőt telepített. Szakmai munkájával, közösségi tevékenységével, áldozatos hozzáállással rendkívül sokat tett azért, hogy az Egri Borvidék ma itt tart. Sokat köszönhetünk neki és valódi példa, hogy ilyen kitartással, hogyan lehet dolgozni. Családi birtokuk több mint 40 éves és méltán az Egri Borvidék legjobb birtokai között tartják számon. Rengeteg elismerés között a fogyasztói elismerés a legnagyobb, de őt is ünnepelhettük, mint az Év Bortermelőjét, az Év Szőlőtermelőjét és megkapta a Magyar Arany Érdemkeresztet is.” Ezúton is köszönjük a megtisztelő szavakat Dr. Lőrincz Györgynek és a teljes Egri Bikavér Borlovagrendnek.
„A tettek mezején lenni, alkotni, az újakat meglépni, tettre, vágyra születni. A munka szépségét mindig megtalálni. A múltból tovább lépve, mindig a következő feladatra, gondolatra figyelni.” fogalmazott Feri bácsi arról, hogy mi is a hosszú, lüktető, boldog élet titka.
Fotó: Busák Attila
Ez az oldal cookie-kat használ szolgáltatásaink nyújtásához és a releváns tartalmak megjelenítéséhez. Oldalunk használatával Ön elismeri, hogy elolvasta és megértette a Cookie-szabályzatunkat, az adatvédelmi szabályzatunkat és a szolgáltatási feltételeinket. A weboldalunk használata, beleértve szolgáltatásainkat és tartalmainkat is, ezen irányelvek és feltételek hatálya alá tartozik.
Az oldalunk használatával Ön elfogadja az Adatvédelmi szabályzatunk feltételeit.